Z Tarnopola do Klucz

3 października 2018

W ostatnią niedzielę września na wszystkich Mszach św. w naszym kościele zaśpiewały solistki zespołu ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. Dziś przyjechały do nas, by zbierać datki na pomoc zwłaszcza dzieciom, których ojcowie zginęli lub walczą  za Wolną Ukrainę.

Tam na wschodzie naszego kraju wojna trwa już cztery lata i końca nie widać. Tam codziennie giną nasi- podkreśla Nadia. Emanuje od nich wielki duch patriotyzmu i przekonanie, że jakby świat o nich zapomniał.

Nadia pracuje w tamtejszej  filharmonii i śpiewa, Wala gra na kilku instrumentach, Julia tańczy w zespole, a Jura oddany sprawie, ich  do nas przywiózł. Wieczorem pojechali do domu, by dalej kontynuować swoje dzieło, ale niebawem może znów nas odwiedzą, gdyż nasza Szkoła Podstawowa  już współpracuje z podobną szkołą w Tarnopolu i niebawem spodziewa się rewizyty.